Menu
Menu
Koszyk

Razem przeciwko konfliktowi diamentów

"To jest skandal. Mamy tak wiele bogactw, a mimo to jesteśmy tak biedni. Zamiast wiecznego szczęścia, nasze diamenty przynoszą nam nieszczęście."

Zacharie Mamba, kierownik oddziału wydobywczego Tshikapa

Pomóż nam w walce z konfliktowymi diamentami

Miliony diamentów są nadal nieetycznie wydobywane każdego roku. Przez “nieetyczne” rozumiemy następujące trzy rodzaje diamentów:

  1. Krwawe diamenty. Chodzi o diamenty, których zyski bezpośrednio przyczyniają się do finansowania grup rebelianckich.
  2. Nieetycznie pozyskane diamenty. Są to diamenty, które zostały wydobyte w bardzo złych warunkach pracy. Wręcz nieludzkich.
  3. Diamenty niszczące środowisko. Są to diamenty uzyskane z kopalni diamentów, które poważnie zakłócają pobliskie warunki życia ludzi, zwierząt i organizmów bezpośrednio lub pośrednio.

Każdy z tych rodzajów diamentu jest niszczący dla środowiska, jak i ludzi go wydobywających. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby całkowicie wyeliminować finansowanie, wspieranie i ogólne zainteresowanie tymi konfliktowymi diamentami.

Jak My Moissanite chce poprawić sytuację

Celem My Moissanite jest przeznaczanie 5% swoich zysków na organizację charytatywną, która zajmuje się poprawą sytuacji w Afryce. Intencją jest udostępnienie tych funduszy godnej organizacji charytatywnej, która skupia się wyłącznie na poprawie ogólnej sytuacji związanej z konfliktowymi diamentami.

Jesteśmy zajęci poszukiwaniem takiej organizacji. Na razie nie byliśmy w stanie takiej znaleźć. Jeśli masz jakiekolwiek wskazówki lub sugestie, prosimy o kontakt. W przypadku nie znalezienia przez nas godnej organizacji charytatywnej do początku 2023 roku, planujemy założyć własną organizację charytatywną.

Po aktywnym przekazywaniu darowizny, będziemy śledzić przez tą stronę internetową, ile dokładnie przekazaliśmy i na rzecz jakiej organizacji. Chcemy, aby wszystko było w 100% przejrzyste. Uważamy, że jest to szczegolnie ważne, byś mógł/ mogła zobaczyć, gdzie dokładnie trafia darowizna!

(1)
https://time.com/4012857/the-fight-against-blood-diamonds-continues/

(2)
https://u.osu.edu/diamondscarlsoncaggiano/impacts/

(3)
https://time.com/4012857/the-fight-against-blood-diamonds-continues/