Menu
Menu
Koszyk

Często zadawane pytania

Pytania ogólne

Nie ma problemu! Odpowiedz na potwierdzenie zamówienia, które otrzymałeś od nas w swojej skrzynce odbiorczej lub skontaktuj się z nami, korzystając z danych kontaktowych na tej stronie.

Przy każdej aktualizacji zamówienia, automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail. W momencie wysłania zamówienia otrzymasz również kod śledzenia, za pomocą którego możesz śledzić swoje zamówienie. Dodatkowo możesz zalogować się na swoje konto (jeśli je posiadasz), aby śledzić status swojego zamówienia. Nadal masz wątpliowści? Skontaktuj się z nami.

My Moissanite oferuje wysyłkę na całym świecie.

Stawki dla Polski i innych krajów w Europie oraz inne informacje dotyczące wysyłki znajdują się na tej stronie.

Biżuteria My Moissanite jest znana na całym świecie jako wykonana ze wspaniałą jakością. Rzadko zdarza się, aby nasza biżuteria zawierała wady fabryczne. Jednak możliwość wystąpienia drobnych defektów istnieje zawsze.

W związku z tym oferujemy dożywotnią (pod pewnymi warunkami) gwarancję na wszystkie nasze produkty. Oto jak bardzo jesteśmy pewni naszej biżuterii!

Chcesz wiedzieć, co dokładnie obejmuje ta gwarancja? Kliknij tutaj.

O Kamieniu Moissanit

Moissanit jest naturalnie tworzącym się minerałem, podobnie jak diament, szmaragd czy rubin.

Po raz pierwszy odkryty w 1893 roku przez francuskiego naukowca Henri Moissan (stąd nazwa "moissanit"); jest niezwykle rzadki z natury (wielokrotnie rzadszy od diamentu).

Moissanit jest uderzająco podobny do diamentu. Tylko naprawdę dobry jubiler może odróżnić te dwa kamienie. Moissanit jednak, jest osobnym kamieniem szlachetnym z zupełnie innym składem niż diament.

Mimo to moissanit i diament często są ze sobą porównywane. To dlatego, że coraz więcej osób wybiera moissanit jako alternatywę dla diamentu. Wiele osób rozważa obecnie zakup pierścionka zaręczynowego z moissanitem zamiast pierścionka z diamentem.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać ten artykuł.

Moissanit jest zupełnie innym kamieniem szlachetnym niż diament. Więc te dwa kamienie właściwie nie mają ze sobą nic wspólnego. Moissanit wygląda jednak zadziwiająco podobnie do diamentu. Z tego powodu te dwa kamienie szlachetne są często porównywane. W końcu, tylko dobry jubiler może je odróżnić.

Moissanit jest podwójnie refrakcyjny. Diament natomiast załamuje światło pojedynczo. Oznacza to, że moissanit odbija światło dwukrotnie, podczas gdy diament robi to raz. Ponadto moissanit ma wyższy współczynnik załamania światła (2,65 w porównaniu do 2,42). Oznacza to, że moissanit odbija więcej "ognia" (koloru) niż diament.

Ponadto, diament jest najtwardszym kamieniem szlachetnym na świecie. Moissanit, natomiast, plasuje się zaraz na drugim miejscu. Diament ma wartość 10 w skali Mohsa (najwyższa ocena), a moissanit 9,25-9,5. Moissanit jest więc twardszy niż szafir, szmaragd i topaz! Tylko diament lub inny moissanit może go zarysować. Podobnie jak diament, jest on niezwykle twardy i praktycznie nie do złamania.

Zarówno diament jak i moissanit można znaleźć w naturze. Moissanit jest jednak znacznie rzadszy. Dostępny w handlu moissanit, od zawsze był tworzony w laboratoriach, ponieważ jest zdecydowanie zbyt rzadki w naturze.

Ponadto moissanit jest nieporównywalnie lepszym etycznie wyborem w porównaniu do diamentów, ponieważ moissanit jest produkowany w laboratoriach, podczas gdy ponad połowa wszystkich wydobytych diamentów pochodzi ze stref konfliktu .

Większość ludzi bardziej preferuje odbicie światła przez moissanit niż przez diament. Dlatego w dzisiejszych czasach nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na diamenty, kiedy za ułamek ceny można dostać coś piękniejszego i o takiej samej jakości!

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać ten artykuł.

Absolutnie. 1 karatowy moissanit i 1 karatowy diament mają identyczne wymiary. Chociaż moissanit jest nieco mniej gęsty i dlatego lżejszy niż diament, standaryzowaliśmy nasze pomiary rozmiarów, aby były zgodne z karatami diamentów. Dzięki temu możesz łatwo porównać i zwizualizować rozmiar swojej biżuterii z moissanitu, zapewniając znajomy i wygodny punkt odniesienia.

Możesz być pewien, że pomimo iż moissanit jest nieco mniej gęsty (o 5-10%) niż diamenty, jest nadal niezwykle trwały i twardy. W rzeczywistości jest to drugi co do twardości kamień szlachetny na świecie, ustępując miejsca tylko diamentom.

Biżuteria wykonywana na zamówienie

Możesz wypełnić formularz pożądaną przez Ciebie biżuterią z moissanitem bez żadnych zobowiązań i kosztów. Możesz to zrobić poprzez przesłanie zdjęć np. pierścionka z diamentem, kolczyków, bransoletki lub naszyjnika, które widziałeś na innej stronie internetowej.

Następnie w ciągu 24 godzin skontaktujemy się Tobą z odpowiednią propozycją. Oszacujemy zakres cenowy dla Twojego projektu. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, poprosimy Cię o wpłacenie depozytu w wysokości 250 zł. Koszty te są niezbędne do stworzenia projektu 3D.

Po otrzymaniu depozytu w wysokości 250 zł zlecimy naszemu projektantowi 3D przygotowanie identycznego projektu na podstawie otrzymanych zdjęć. Trwa to około 1 do 2 dni. Po zakończeniu prac, podzielimy się z Tobą gotowym projektem za pośrednictwem poczty elektronicznej lub WhatsApp. Możemy wtedy omówić szczegóły telefonicznie, mailowo lub przez WhatsApp. Podczas tego procesu, będziesz mieć możliwość dokonania korekt wedle uznania.

Po zatwierdzeniu projektu poprosimy Cię o dokonanie pełnej płatności pomniejszonej o depozyt w wysokości 250 zł. Następnie wyślemy projekt do produkcji.

Dwa lub trzy tygodnie później, Twoja zamówiona biżuteria będzie gotowa do wysyłki lub odbioru!

Oczywiście!!! Skontaktuj się z nami, a chętnie pokażemy Ci poprzednie zlecenia.

Wysyłka

Oczywiście, Twoja prywatność jest dla nas bardzo ważna. Wszystkie przedmioty wysyłamy w prostej brązowej paczce, na której nie ma żadnych oznaczeń, że zawiera ona biżuterię. Dzięki temu zapewniamy dyskretną dostawę i tylko Ty wiesz, co paczka zawiera.

Jeśli wybierzesz DHL Express jako opcję wysyłki, otrzymasz e-mail natychmiast po wysłaniu przesyłki. W tym mailu znajdziesz różne opcje dostawy, które możesz dostosować według swoich potrzeb. Czy chcesz, aby paczka została dostarczona do sąsiadów, czy preferujesz odbiór w punkcie DHL, czy chcesz zmienić czas czy datę dostawy, masz nieograniczone możliwości wyboru. Proces wysyłki został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej elastyczny i dyskretny.

 

Jeśli wybierzesz DHL Express, będziesz miał szeroki wybór możliwości. Natychmiast po wysłaniu przesyłki otrzymasz e-mail z różnymi opcjami dostawy, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Możesz wybrać dostawę do sąsiadów, dostawę do punktu odbioru DHL czy też zmienić godzinę lub datę dostawy. DHL Express oferuje elastyczność, dzięki której możesz dostosować dostawę do swoich potrzeb.

 

Jeśli zamówiony produkt znajduje się w magazynie, zostanie wysłany tego samego dnia, pod warunkiem, że zamówienie zostało złożone przed godziną 18:00.

Nie zawsze jednak mamy w magazynie wszystkie rozmiary i typy produktów. Możesz ją jak najbardziej zamówić, ale czas realizacji w takim przypadku wynosi od 1 do 3 tygodni. Dlatego proszę zwrócić uwagę przy wyborze opcji na wybranym przez Was produkcie.

Na stronie produktu zawsze jest informacja czy jest on w magazynie czy nie.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

My Moissanite oferuje wysyłkę na całym świecie.

Stawki dla Polski i innych krajów w Europie oraz inne informacje dotyczące wysyłki znajdują się na tej stronie.

Nasza biżuteria

Jeśli masz wątpliwości pomiędzy dwoma rozmiarami pierścionka (jeśli rozmiar wypada pomiędzy), zalecamy wybór większego rozmiaru pierścionek. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz właściwy rozmiar. Nadal masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami.

Biżuteria My Moissanite nigdy nie matowieje i nie odbarwia się. To dlatego, że pracujemy wyłącznie z litym metalem szlachetnym. Oznacza to, że cała nasza biżuteria wykonana jest z litego srebra, złota lub platyny.

Srebro może jednak ulec drobnemu naturalnemu zmatowieniu. Jest to normalne i bardzo łatwe do wypolerowania za pomocą pasty do srebra lub płynu czyszczącego.

Z naszą biżuterią można bez problemu brać prysznic oraz pływać.

Należy jednak uważać na pływanie w basenach z chlorem. Chlor może negatywnie wpłynąć na Twoją biżuterię. Dlatego zdecydowanie odradzamy noszenia biżuterii podczas pływania w wodzie zawierającej chlor.

Pływanie w morzu lub basenach ze słoną wodą jest w porządku, ale uważaj, by nie zgubić ulubionego elementu biżuterii w wodzie!

My Moissanite współpracuje wyłącznie z litymi metalami szlachetnymi. Dlatego nasza biżuteria jest zawsze wykonana z litego srebra, złota lub platyny. Nie wykonujemy srebrzenia ani złocenia stali nierdzewnej. W rzeczywistości spowoduje to odbarwienie lub odklejenie się warstwy biżuterii.

Pozłacanie oznacza, że cienka warstwa złota jest nakładana na inny rodzaj metalu (szlachetnego). Może to być warstwa 10, 14, lub 18 karatowego złota na srebrze lub stali nierdzewnej. My Moissanite nie prowadzi sprzedaży biżuterii pozłacanej.

Posrebrzanie oznacza to samo, ale z cienką warstwą srebra 925 (92,5% czystego srebra). My Moissanite nie prowadzi sprzedaży biżuterii posrebrzanej.

Rodowanie oznacza, że nałożona została warstwa rodu. Dzięki temu zarówno srebro jak i złoto zyskuje piękny, jasny, biały kolor. Tak więc srebro staje się jaśniejsze, a żółte złoto staje się białym złotem. Cała biżuteria srebrna i z białego złota od My Moissanite jest rodowana.

Ponieważ zawsze chcemy dostarczyć produkt wysokiej jakości, pracujemy wyłącznie z metalami szlachetnymi. Dotyczy to wszystkich metali szlachetnych, takich jak srebro, złoto i platyna.

Wszystkie nasze kamienie moissanitowe są wykonane wyłącznie dla My Moissanite. Są one zawsze gwarantowane w czystości VVS1 lub wyższej, barwie D-E-F i doskonałej jakości cięcia.

Tak, nasze produkty jubilerskie są hipoalergiczne. Jest to wynikiem starannego doboru materiałów i przestrzegania wysokich standardów jakości we wszystkich naszych produktach. Nasze białe złoto, na przykład, nie zawiera niklu, który jest powszechnym alergenem, i składa się z wysokiego procentu czystego złota (58,5% dla 585 i 75% dla 750), znanego ze swoich właściwości hipoalergicznych. Dodatkowe metale w stopie, takie jak srebro, cynk i mosiądz, są również wybierane ze względu na ich niski potencjał alergiczny.

Ponadto, nasze produkty z srebra i platyny są naturalnie hipoalergiczne. Srebro jest szlachetnym metalem o naturalnych właściwościach hipoalergicznych, co czyni je doskonałym wyborem dla osób z wrażliwą skórą. Platyna jest bardzo biokompatybilna i zwykle nie powoduje reakcji alergicznych, dzięki swojej czystości i braku niklu w składzie.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze zaangażowanie w używanie materiałów hipoalergicznych zapewnia, że nasze produkty są bezpieczne i komfortowe dla każdego, w tym dla osób z wrażliwą skórą lub alergiami na niektóre metale.

Nie, nie używamy niklu w naszym białym złocie. Nasze białe złoto 14k składa się w 58,5% z czystego złota, uzupełnione o stop składający się z 91% srebra, 4% cynku i 5% mosiądzu.

W przypadku białego złota 18k skład to 75% czystego złota, uzupełnione o 80% srebra, 10% cynku i 10% mosiądzu, aby zachować pożądany kolor i wytrzymałość.

 

Moissanit jest znany z długotrwałego blasku i jasności, podobnie jak diamenty. W przeciwieństwie do cyrkonii, która z czasem może stracić na blasku lub stać się matowa, moissanit zachowuje swoją przejrzystość i iskrzenie przez długie lata. Ta trwałość sprawia, że jest doskonałym wyborem na biżuterię, która zachowuje swoje piękno na długie lata, taką jak pierścionki zaręczynowe.

Dedykowany grawer

Tak, w My Moissanite rozumiemy znaczenie personalizacji i unikalnego akcentu, jaki dodaje do Twojej biżuterii. Cieszymy się, że możemy zaoferować usługi grawerowania w różnych alfabetach, w tym cyrylicy, arabskim, chińskim, Dewanagari i wielu innych. Czy chcesz uchwycić specjalną wiadomość, imię lub datę w preferowanym alfabecie, jesteśmy tutaj, aby to zrealizować z precyzją i troską.

Przy składaniu zamówienia po prostu wprowadź tekst dokładnie tak, jak ma się pojawić na Twojej biżuterii. Upewnij się, że znaki zostały wprowadzone poprawnie. Jeśli masz jakieś obawy lub specjalne życzenia, nie wahaj się bezpośrednio się z nami skontaktować; jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci na każdym kroku.

Liczba znaków może być ograniczona w zależności od elementu biżuterii ze względu na ograniczenia przestrzenne. Należy zauważyć, że im więcej znaków wprowadzisz, tym mniejsze będzie grawerowanie.

Nie, prośba o grawerowanie w innym alfabecie nie wpłynie na czas dostawy.

Tak, nadal możesz zwrócić swoją obrączkę. Nawet jeśli jest wygrawerowana.

Nie, nie pobieramy dodatkowych opłat za grawerowanie. Jest to część naszej wysoko zorientowanej na zadowolenie klienta usługi.

Pewne emotikony, takie jak serca, mogą być uwzględnione w Twoim grawerowaniu! Zauważ, że chociaż dodają one zabawnego i osobistego akcentu, będą wygrawerowane w jednym kolorze, pasującym do reszty Twojego napisu.

---